St. Julians -Maltalingua
,

PRZEPIS NA IDEALNE WAKACJE

Chodź, tym razem porozmawiamy o idealnych wakacjach.

Jeżeli w ciągu roku przynajmniej raz lub dwa gdzieś nie pojadę to jestem najnieszczęśliwszym człowiekiem stąpającym po ziemi. Nie mówię tutaj o nie wiadomo jakich wycieczkach na koniec świata, mogą być i te mniejsze. Obojętnie gdzie byłam, zawsze jakoś dogadałam się po angielsku. Chyba, że mowa o Glasgow – oni mówią tam w innym języku. Swoją drogą, żartów o tym też najlepiej nie tolerują. Podróżowanie w dzisiejszych czasach bez języka jest mało praktyczne, przynosi wiele stresów i rozczarowań. Dlaczego więc nie połączyć wakacji z czymś pożytecznym, na przykład nauką angielskiego?

W tych czasach podstawy tego języka powinien znać każdy. Gdzie najlepiej nauczyć się języka angielskiego? Proste. Najlepiej jak będzie to miejsce, gdzie język ten należy do języków urzędowych. W tym momencie do głowy przychodzą oczywiście Stany Zjednoczone – jednak życzę powodzenia z finansowaniem takiej wycieczki i tłumaczeniem szefowi, dlaczego przez najbliższy miesiąc nie będzie Cię w pracy (wychodzę z założenia, że jak już się jedzie na drugi kontynent, to nie ma sensu tam jechać na tydzień). Kolejne miejsce? UK.. mieszkam tutaj już prawie 3 lata i mimo że jest to piękne miejsce, to zdecydowanie brakuje tutaj słońca. Jeśli masz jechać na wakacje, to warto wrócić chociaż z małą opalenizną, by inni nam zazdrościli.

No to teraz słuchaj. Język angielski jest też na Malcie. Jak już pamiętasz pisałam ostatnio o rzeczach, które warto wiedzieć przed przyjazdem na Maltę. Wspomniałam tam, że językiem urzędowym jest właśnie angielski, zatem jest to idealne miejsce do nauki tego języka. Dodatkowo jest tutaj rewelacyjna pogoda i mnóstwo rzeczy do zobaczenia.

Od czego zacząć szukając kursu angielskiego za granicą? Najlepiej od znalezienia szkoły. Sprawdzając oferty, zwróćcie uwagę, czy dana szkoła jest członkiem EAQUALS (Evaluation & Accreditation of Quality in Language Services). Innymi słowy czy należy do organizacji, która ocenia szkoły językowe za osiągnięcia w nauczaniu języków obcych. Jest to ważne, ponieważ jest to swojego rodzaju wskaźnik oceny jakości danej szkoły i jej usług. Jak już płacić, to lepiej za coś dobrego.

Na wyspie jest około 6 szkół z taką akredytacją. Bardzo fajnie prezentuje się oferta szkoły Maltalingua, która specjalizuje się nauce języka angielskiego za granicą. Szkoła znajduje się w centrum Malty, gdzie nie sposób się nudzić. Miałam tam okazje spędzić 10 dni, więc wiem o czym mówię. Ze względu na to, że szkoła organizuje tutaj kursy na 6 różnych poziomach, każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie, dzięki czemu ludzie z całego świata zjeżdżają się tutaj, aby uczyć się języka angielskiego. Dodatkowym plusem jest to, że szkoły pomagają w organizacji wycieczek krajoznawczych dla swoich podopiecznych, z których znaczna część jest wliczona w cenę. Wiesz co jest jeszcze większym plusem? Ceny. Za tygodniowy kurs zapłacimy od 180 euro. Za dużo? Ok wpisując to hasło: POLAND LOVES MALTA dostaniesz dodatkowe 10%.

Jeszcze Cię nie przekonałam? Mają basen na dachu swojej szkoły, gdzie co tydzień organizują imprezy. Mnie tym kupili.

Podsumowując. Dlaczego warto uczyć się języka za granicą:

  • poznasz wielu ludzi i nawiążesz wieloletnie znajomości,
  • jeśli zdecydujesz się podczas takiego kursu mieszkać u lokalnej rodziny, poznasz ich zwyczaje i gwarantuje, że o wiele szybciej nauczysz się języka,
  • zdecydowanie cena – w przypadku Malty, ceny tutaj, w porównaniu do UK są o wiele niższe, co z tym idzie – życie tutaj jest o wiele tańsze,
  • przygoda, którą będziesz opowiadać kolejnym pokoleniom,
  • stajemy się bardziej otwarci na ludzi i nową kulturę,
  • pogoda!
  • Połączysz pożyteczne z przyjemnym. Będziesz się uczyć angielskiego, a przy okazji zwiedzać okoliczne atrakcje turystyczne.

Malta

*post sponsorowany

 

Macie jakieś doświadczenia związane z kursami zagranicznymi? Byliście kiedyś, albo myślicie by pojechać? Podziel się swoimi doświadczeniami.

 

Share

About Bogusia

During the day a little traveller, seeker, dreamer who believes in unicorns and at night saves the world. Someone who never stops smiling and believes it is never too late to make life count.. // W ciągu dnia mały podróżnik, poszukiwacz, marzyciel wierzący w istnienie jednorożców, a w nocy ratuje świat. Ktoś kto zawsze się śmieje i uparcie wierzy w to, że nigdy nie jest za późno nadać życiu jakiś sens.

You May Also Like